Jak wybrać najlepszą odmianę kukurydzy na ziarno i kiszonkę?

Dlaczego wczesne odmiany?

Najlepsze odmiany kukurydzy jak Anovi wyróżniają się maksymalnym potencjałem plonowania i plonują na poziomie kilkunastu ton z ha. Zaletą odmian wczesnych jest to, że zdążą wykształcić ziarno i niejako „uciec” przed nadejściem letnich susz i okresu wysokich temperatur. Również jesienią schodzą z bardzo niskimi wilgotnościami – Anovi prawie zawsze poniżej 20%. Z tego względu jest to odmiana nadająca się do uprawy w całej Polsce. Jest to również doskonała odmiana na tereny o krótszym okresie wegetacji jak choćby północ Polski.

Nowa genetyka to kolby typu flex.

Tu również doskonałym przykładem takiej odmiany jest Anovi. Posiada bardzo długie kolby z rzędami nierzadko po 35-40 nasion. I tak często pozostaje czarna, niedopylona już końcówka. Oznacza to, że gdyby zaistniały korzystne warunki, również i ta końcówka kolby Anovi byłaby wypełniona ziarnem co zwiększy plon ogólny.

Pewna kiszonka

Odmiana Batisti to także przemyślany wybór. Hodowcom udało się wyselekcjonować wysoko produktywną odmianę o bardzo dobrej strawności i wysokiej koncentracji energii. Dobra odmiana kiszonkowa to także stabilność plonowania i odporność na niesprzyjające warunki środowiska. Uprawa kukurydzy na kiszonkę sprawdzonej odmiany jaką jest Batisti to pewna inwestycja i zysk.

Znamy więcej dobrych odmian. Współpracujemy z najlepszymi hodowlami, oferując nasiona dla wymagających gospodarzy. Wiele z nich mamy w ofercie. Mamy też nasiona do produkcji ekologicznej (w tym Anovi i Batisti) oraz odmiany bardzo późne – o FAO 400 i 500! Jeżeli trzeba, ściągniemy każdą odmianę z zagranicy.

POZNAJ NASZE NAJLEPSZE ODMIANY

Top Ziarno

ANOVI CS FAO 230

Najlepsza odmiana ziarnowa

BRV2138 BREVI FAO 230-240

Wczesna odmiana 100% dent

DIGITAL FAO 240

Znakomita odmiana ziarnowa

P8604 FAO 240

100% dent

RGT AXXTRIDE FAO 240-250

Do intensywnej produkcji

MAS 250 F FAO 240-250

Idealna do przerobu młynarskiego

B2218 BRUCE LEE FAO 250

Wysokoprodukcyjna odmiana ziarnowa

B2368 FAO 250-260

Dopracowany profil agronomiczny

AS 201 FAO 260-270

Wydajność na 100%

Top Dual

RGT EXXON FAO 230

Najlepsza odmiana na ziarno, kiszonkę, biogaz

ARABESQUE FAO 230-240

Mega ziarno

BACARES FAO 240-250

Wszechstronnie użytkowa

XERACO FAO 250-260

Najlepsza na kiszonkę

LOMAS FAO 260-270

Wysoka jakość kiszonki

Top Silo

BATISTI CS FAO 250-260

Najlepsza odmiana na kiszonkę

AS 170 FAO 360

Innowacyjna odmiana

KUKURYDZA

Kukurydza jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych w naszym kraju. Polscy rolnicy uprawiają ją głównie na ziarno i na kiszonkę, a coraz częściej także na grys i biogaz. Na wysokość jej planowania wpływa szereg czynników, w tym warunki środowiskowe, jak i agrotechniczne, przy czym te drugie jesteśmy w stanie kontrolować. Wybór właściwego stanowiska pod plantacje kukurydzy, prawidłowe przygotowanie roli i nawożenie gleby, terminowy siew, dobór optymalnego sposobu obsady (ilości roślin na hektarze), wreszcie odpowiednia odmiana – wszystko to pozwala osiągnąć pełny potencjał produkcyjny kukurydzy.

Kukurydza – najlepsze odmiany

Jednym z czynników decydujących o wysokości plonowania jest odmiana kukurydzy. Grupa dystrybucyjna Top Nasiona oferuje najlepsze odmiany, które przynoszą najwyższe plony, w tym: Anovi CS, Batisti CS, Digital, B2218 Bruce Lee oraz MAS 250F i Arabesque. Na szczególną uwagę zasługuje kukurydza Anovi CS cechująca się niezwykle niską wilgotnością ziarna podczas zbioru, łatwością oddawania wody w suszarni, stabilnością plonowania na wszystkich rodzajach gleb oraz niskim FAO.

NASZE NASIONA MOŻESZ ZAKUPIĆ W CAŁEJ POLSCE

Możesz dokonać zakupu nasion na trzy sposoby:

1. Zakup u dystrybutora

2. Zakup w sklepie on line z przesyłką

Chcesz kupić nasiona w Twojej okolicy?
Sprawdź u najbliższego dystrybutora.

Znajdź dystrybutora (klikając w mapkę).

Zamów nasiona u jednego z naszych dystrybutorów, jeśli żaden z nich Cię nie obsłuży zadzwoń do nas.

Nie znalazłeś dystrybutora w Twojej okolicy?
Przejdź do sklepu