KUKURYDZA

Jak wybrać najlepszą odmianę kukurydzy na ziarno i kiszonkę?

Dlaczego wczesne odmiany?

Najlepsze odmiany kukurydzy jak Anovi wyróżniają się maksymalnym potencjałem plonowania i plonują na poziomie kilkunastu ton z ha. Zaletą odmian wczesnych jest to, że zdążą wykształcić ziarno i niejako „uciec” przed nadejściem letnich susz i okresu wysokich temperatur. Również jesienią schodzą z bardzo niskimi wilgotnościami – Anovi prawie zawsze poniżej 20%. Z tego względu jest to odmiana nadająca się do uprawy w całej Polsce. Jest to również doskonała odmiana na tereny o krótszym okresie wegetacji jak choćby północ Polski.

Nowa genetyka to kolby typu flex.

Tu również doskonałym przykładem takiej odmiany jest Anovi. Posiada bardzo długie kolby z rzędami nierzadko po 35-40 nasion. I tak często pozostaje czarna, niedopylona już końcówka. Oznacza to, że gdyby zaistniały korzystne warunki, również i ta końcówka kolby Anovi byłaby wypełniona ziarnem co zwiększy plon ogólny.

Pewna kiszonka

Odmiana Batisti to także przemyślany wybór. Hodowcom udało się wyselekcjonować wysoko produktywną odmianę o bardzo dobrej strawności i wysokiej koncentracji energii. Dobra odmiana kiszonkowa to także stabilność plonowania i odporność na niesprzyjające warunki środowiska. Uprawa kukurydzy na kiszonkę sprawdzonej odmiany jaką jest Batisti to pewna inwestycja i zysk.

Znamy więcej dobrych odmian. Współpracujemy z najlepszymi hodowlami, oferując nasiona dla wymagających gospodarzy. Wiele z nich mamy w ofercie. Mamy też nasiona do produkcji ekologicznej (w tym Anovi i Batisti) oraz odmiany bardzo późne – o FAO 400 i 500! Jeżeli trzeba, ściągniemy każdą odmianę z zagranicy.

POZNAJ NASZE NAJLEPSZE ODMIANY

ANOVI CS FAO 230

Najlepsza odmiana ziarnowa

BATISTI CS FAO 250-260

Najlepsza odmiana na kiszonkę

AMISTI CS FAO 250-260

Najlepsza odmiana kiszonkowo-ziarnowa

RGT EXXON FAO 230

Najlepsza odmiana na ziarno, kiszonkę, biogaz

KUKURYDZA

NASZE NASIONA MOŻESZ ZAKUPIĆ W CAŁEJ POLSCE

Możesz dokonać zakupu nasion na trzy sposoby:

1. Zakup u dystrybutora

2. Zakup w sklepie on line z przesyłką

Chcesz kupić nasiona w Twojej okolicy?
Sprawdź u najbliższego dystrybutora.

Znajdź dystrybutora (klikając w mapkę).

Zamów nasiona u jednego z naszych dystrybutorów, jeśli żaden z nich Cię nie obsłuży zadzwoń do nas.

Nie znalazłeś dystrybutora w Twojej okolicy?
Przejdź do sklepu