AGRAM kukurydza

Nasiona kukurydzy

Jak wybrać najlepszą odmianę kukurydzy?

Dlaczego odmiany kukurydzy z Top Nasiona?

W ofercie firmy Top Nasiona można znaleźć tylko dokładnie sprawdzone, przetestowane w warunkach naszego kraju i specjalnie wyselekcjonowane odmiany kukurydzy, które posiadają wysoki potencjał plonowania na różnych rodzajach gleb (także i gleby średnie, słabe gleby). Posiadamy szeroki wybór nasion kukurydzy – łatwo dobierzesz optymalną odmianę do swoich potrzeb, zapewniając wysoki plon. Oprócz bardzo wysokich możliwości plonotwórczych wybieramy do sprzedaży odmiany kukurydzy, które cechują się dużą tolerancją na warunki stresowe, wysoką zdrowotnością oraz mocną budową, aby uprawa kukurydzy zawsze przynosiła zysk.

Posiadamy w ofercie odmiany kukurydzy z każdej grupy wczesności; z ziarnem typu flint, dent, pośrednim; z przeznaczeniem na ziarno, kiszonkę, grys, biogaz, a nasiona kukurydzy pochodzą od najlepszych producentów i hodowli z całego świata. Bardzo bogata i różnorodna oferta pozwala nam dobierać odmiany indywidualnie do charakterystyki każdego gospodarstwa rolnego oraz ze względu na rejon i panujące warunki środowiskowe.

To nie jest zwykła kukurydza

Oprócz kukurydzy z przeznaczeniem typowo na ziarno czy kiszonkę, posiadamy w ofercie także ciekawe rozwiązania, których nie posiada nikt inny w Polsce, tj: odmiany kukurydzy z programu LEAFY o zwiększonej liczbie liści na roślinie oraz o 40% większej powierzchni liści w porównaniu do standardowych odmian; odmiany o zwiększonej do 7% zawartości tłuszczu w ziarniakach; nasiona kukurydzy jako połączenie dwóch odmian flint i dent na jednym polu (Silomas) w celu uzyskania jak najlepszej jakości kiszonki poprzez równomierny rozkład skrobi; trzy odmiany w jednym worku pod nazwą Graindor, dla wymagających hodowców bydła; odmianę kukurydzy o antocyjanowym zabarwieniu Obscuro, bogatszą w witaminy, białko i β-Karoten oraz posiadamy własny Program Suche Ziarno, do którego należą specjalne odmiany dentowe z hodowli Brevant, ze względu na łatwość suszenia, co zapewni niskie koszty suszenia i szybkie oddawanie wody.

Znamy więcej dobrych odmian. Współpracujemy z najlepszymi hodowlami, oferując nasiona dla wymagających gospodarzy. Jeżeli trzeba, ściągniemy każdą odmianę na specjalne życzenie klientów.

Nie znalazłeś dystrybutora w Twojej okolicy? Przejdź do sklepu

nasiona kukurydzy

Najlepsze odmiany z przeznaczeniem na ziarno.

Odmiana

FAO

Typ ziarna

Link

ANOVI CS

230

Flint-Flint-Dent

NICOLO

230

Dent

REGADIO

230-240

Dent

BREVI BRV2138

230-240

Dent

DIGITAL

240

Flint-Flint-Dent

BRUCE LEE B2218

240-250

Dent

MAS 250F

240-250

Flint

BARON B2368

250-260

Dent

RAMBO BRV2604

260-270

Dent

ALFUBEL

270-280

Dent

nasiona kukurydzy na ziarno

Najlepsze odmiany z przeznaczeniem na ziarno i kiszonkę.

Odmiana

FAO

Typ ziarna

Link

ARABESQUE

230-240

Flint

MANDRINO

240-250

Dent

TENEBRO (czarna)

240-250

Flint-Dent

BACARES

250

Flint-Dent

XERACO

250-260

Flint-Dent

OBSCURO (czarna)

250-260

Flint-Flint-Dent

AGRAM

260

Dent

BC 323

260

Dent

LOMAS

260-270

Flint

AS 201

260-270

Dent

nasiona kukurydzy na kiszonkę

Najlepsze odmiany z przeznaczeniem na kiszonkę.

Odmiana

FAO

Typ ziarna

Link

IDEAL

240

Flint

PITCH

250

Flint-Dent

BIELSA

250-260

Flint-Dent

SAN MARIO

250-260

Flint-Dent

MARION

250-260

Dent-Flint

MONSERA

260

Flint-Flint-Dent

ANZAC

260

Dent

KENORA

270

Dent

AS 170

320-340

Dent

LEONOR

380

Dent

Program Suche Ziarno, to specjalnie wyselekcjonowane odmiany z ziarnem w typie dent, które najłatwiej się suszą i wymagają najniższych nakładów energii potrzebnych do wysuszenia ziarna oraz posiadają najwyższy potencjał plonowania w swoich grupach wczesności.

odmiany kukurydzy

Kukurydza jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych w naszym kraju. Polscy rolnicy wykorzystują siew kukurydzy głównie na ziarno i na kiszonkę, a coraz częściej także na grys i biogaz. Na wysokość jej planowania wpływa szereg czynników, w tym warunki środowiskowe, jak i agrotechniczne, przy czym te drugie jesteśmy w stanie kontrolować. Wybór właściwego stanowiska pod plantacje kukurydzy, prawidłowe przygotowanie roli i nawożenie gleby, terminowy siew, dobór optymalnego sposobu obsady (ilości roślin na hektarze), odpowiednia temperatura gleby, zastosowanie środków ochrony roślin, wreszcie odpowiednia odmiana kukurydzy do siewu – wszystko to pozwala osiągnąć pełny potencjał produkcyjny. Termin koszenia kukurydzy uwzględniany jest po określeniu wskaźnika suchej masy.

Poznaj nasze najlepsze odmiany kukurydzy!

Jednym z czynników decydujących o wysokości plonowania jest odmiana kukurydzy. Grupa dystrybucyjna Top Nasiona oferuje najlepsze odmiany, nasiona kukurydzy, które przynoszą najwyższe plony. Wśród naszych nasion kukurydzy znajdziesz: Anovi CS, Digital, B2218 Bruce Lee oraz BRV2604 Rambo, Pitch i AS 170 (mieszaniec pojedynczy). Na szczególną uwagę zasługuje kukurydza Anovi CS cechująca się niezwykle niską wilgotnością ziarna podczas zbioru, łatwością oddawania wody w suszarni, stabilnością plonowania na wszystkich rodzajach gleb oraz niskim FAO. Znajdziesz u nas także dobrej jakości odmiany wczesne, które będzie cechować wysoka zdrowotność. Prowadzisz uprawy kukurydzy? Sprawdź nasze nasiona kukurydzy na słabe gleby, które posiadają wysoki potencjał plonowania! Szukasz najlepszych odmian kukurydzy? Kukurydza do siewu to nasza specjalność! Sprawdź nasz sklep i postaw na najlepszy materiał siewny – odmiany uniwersalne, na trudne czasy, gwarantujące stabilne plony! Oferujemy także odmiany idealne do produkcji biogazu, dobrze znoszące okresowe niedobory wody. Cena nasion kukurydzy zależna jest od wybranej odmiany.

Postaw na wyselekcjonowane nasiona!

Uprawa kukurydzy na ziarno należy do jednej z najbardziej popularnych odmian w Polsce. Głównie jest to spowodowane bardzo dużym zapotrzebowaniem na takie plony. Kukurydza ma jednak wysokie potrzeby pokarmowe, jak również niezbędne jest regularne odchwaszczanie. Dostępna w Top Nasiona kukurydza na ziarno gwarantuje wysoki plon.

Kukurydza Pastewna

Wysiew kukurydzy na kiszonkę to idealne rozwiązanie dla hodowców zwierząt. W naszej ofercie można znaleźć także nasiona kukurydzy na kiszonkę i wiele ich odmian – łatwej w uprawie kukurydzy. Kukurydza pastewna zyskała swoją popularność przez szybki czas wzrostu, wysokie plony, a także dzięki wysokiej tolerancji na stanowisko na jakim rośnie. Interesuje Cię siew kukurydzy? Skontaktuj się z nami!

Nie znalazłeś dystrybutora w Twojej okolicy? Przejdź do sklepu