AGRAM kukurydza

Nasiona kukurydzy

Kukurydza do siewu - wybierz najlepszą odmianę!

Dlaczego odmiany kukurydzy z Top Nasiona?

W ofercie firmy Top Nasiona można znaleźć tylko dokładnie sprawdzone, przetestowane w warunkach naszego kraju i specjalnie wyselekcjonowane odmiany kukurydzy, które posiadają wysoki potencjał plonowania na różnych rodzajach gleb (także i gleby średnie, słabe gleby). Posiadamy szeroki wybór nasion kukurydzy – łatwo dobierzesz optymalną odmianę do swoich potrzeb, zapewniając wysoki plon. Oprócz bardzo wysokich możliwości plonotwórczych wybieramy do sprzedaży odmiany kukurydzy, które cechują się dużą tolerancją na warunki stresowe, wysoką zdrowotnością oraz mocną budową, aby uprawa kukurydzy zawsze przynosiła zysk.

Posiadamy w ofercie odmiany kukurydzy z każdej grupy wczesności; z ziarnem typu flint, dent, pośrednim; z przeznaczeniem na ziarno, kiszonkę, grys, biogaz, a nasiona kukurydzy pochodzą od najlepszych producentów i hodowli z całego świata. Bardzo bogata i różnorodna oferta pozwala nam dobierać odmiany indywidualnie do charakterystyki każdego gospodarstwa rolnego oraz ze względu na rejon i panujące warunki środowiskowe.

To nie jest zwykła kukurydza

Oprócz kukurydzy z przeznaczeniem typowo na ziarno czy kiszonkę, posiadamy w ofercie także ciekawe rozwiązania, których nie posiada nikt inny w Polsce, tj: odmiany kukurydzy z programu LEAFY o zwiększonej liczbie liści na roślinie oraz o 40% większej powierzchni liści w porównaniu do standardowych odmian; odmiany o zwiększonej do 7% zawartości tłuszczu w ziarniakach; nasiona kukurydzy jako połączenie dwóch odmian flint i dent w jednym worku (Top Silo) w celu uzyskania jak najlepszej jakości kiszonki poprzez równomierny rozkład skrobi; trzy odmiany w jednym worku pod nazwą Graindor, dla wymagających hodowców bydła; odmianę kukurydzy o antocyjanowym zabarwieniu Obscuro, bogatszą w witaminy, białko i β-Karoten oraz posiadamy własny Program Suche Ziarno, do którego należą specjalne odmiany dentowe z hodowli Brevant, ze względu na łatwość suszenia, co zapewni niskie koszty suszenia i szybkie oddawanie wody.

Znamy więcej dobrych odmian. Współpracujemy z najlepszymi hodowlami, oferując nasiona dla wymagających gospodarzy. Jeżeli trzeba, ściągniemy każdą odmianę na specjalne życzenie klientów.

Nie znalazłeś dystrybutora w Twojej okolicy? Przejdź do sklepu

nasiona kukurydzy

Najlepsze odmiany kukurydzy do siewu z przeznaczeniem na ziarno.

NICOLO

FAO 230
Typ ziarna: Dent

Wysokie możliwości plonotwórcze i szybkie dosychanie na polu. Wczesny zbiór, bez straty na plonie. Bardzo dobry wynik plonowania na ziarno (103% wzorca) w doświadczeniach rozpoznawczych COBORU / PZPK, w grupie odmian wczesnych.

DIGITAL

FAO 240
Typ ziarna: Flint

Wysokoproduktywna odmiana ziarnowa posiadająca ogromne kolby, zapewniająca maksymalną opłacalność uprawy na ziarno lub grys. Regularność plonowania bez względu na przebieg pogody, potwierdzona w doświadczeniach COBORU.

B2218 BRUCE LEE

FAO 240-250
Typ ziarna: Dent

W badaniach COBORU/PZPK w bardzo suchym 2022 roku odmiana Bruce Lee osiągnęła 103% wzorca, plonując średnio o 390 kg więcej z hektara od średniej wszystkich odmian w doświadczeniach, będąc w czołówce najbardziej suchych odmian w badaniach.

B2368 BARON

FAO 250-260
Typ ziarna: Dent

W doświadczeniach na ziarno COBORU/PZPK, odmiana BARON uzyskała bardzo dobry wynik 105% wzorca, plonując średnio na poziomie 13,90 t/ha czyli o ponad pół tony więcej od średniej odmian wzorcowych, przy wilgotności 27,7%

BIVOUAC

FAO 260
Typ ziarna: Dent

Regularne i wysokie plonowanie w każdych warunkach środowiska. Wysoka elastyczność umożliwia uprawę wszystkich glebach. Dopracowany profil agronomiczny odmiany pod względem tolerancji roślin na warunki stresowe i wysokiego plonowania w każdych warunkach.

BRV2604D RAMBO

FAO 260-270
Typ ziarna: Dent

Odmiana BRV2604 Rambo, to NR 1 w plonie ziarna w badaniach PDO COBORU 2023, osiągając 16,39 t/ha przy 25% wilgotności, pokonując wszystkie 52 odmiany biorące udział w doświadczeniach. Zarejestrowana w Polsce w 2023 roku.

nasiona kukurydzy na ziarno

Najlepsze odmiany kukurydzy do siewu z przeznaczeniem na ziarno i kiszonkę.

AGRAM

FAO 260
Typ ziarna: Dent

W doświadczeniach rozpoznawczych na kiszonkę COBORU/PZPK, odmiana Agram uzyskała bardzo dobry wynik 106,7% wzorca w plonie ogólnym świeżej masy, plonując średnio o 3,67 t/ha więcej niż odmiany wzorcowe oraz o 5,16 t/ha więcej od średniej wszystkich odmian.

OBSCURO - Czarna kukurydza

FAO 250-260
Typ ziarna: Flint

Czarna kukurydza (o antocyjanowym zabarwieniu ziarna), która zawiera naturalne antyutleniacze, duże ilości witamin z grupy B i C, a także m.in. potas, fosfor, witaminę PP, karoten oraz do 20% więcej białka w porównaniu z powszechnie znanymi odmianami żółtymi.

AS 201

FAO 260-270
Typ ziarna: Dent

Odmiana z programu hodowli dentów PROFIMAX dedykowana szczególnie na stanowiska słabe i mozaikowe, posiadająca grube i masywne kolby z ziarnem typu dent, z dużą ilością ziarniaków oraz bardzo bogato ulistnione rośliny, budujące dużą masę zieloną.

Najlepsze odmiany kukurydzy do siewu z przeznaczeniem na kiszonkę.

TOP SILO

FAO 250-260
Typ ziarna: Flint + Dent

Innowacyjne połączenie dwóch odmian kukurydzy w jednym worku, z dwoma typami ziarna flint i dent. Zbilansowana karma energetyczna dla krów dzięki połączeniu dwóch rodzajów skrobi, szklistej i mączystej. Lepsza zdrowotność stada, redukcja kwasicy, unormowane pH, większa produkcja mleka.

KENORA

FAO 270
Typ ziarna: Dent

Odmiana w typie LEAFY, kukurydza paszowa posiadająca mocną budowę i zwiększoną liczbę liści nad kolbą. Dzięki temu ilość zbieranej świeżej masy z każdego hektara jest ok 20% wyższa w porównaniu do standardowych odmian kiszonkowych. Rośnie bardzo wysoka i jest bardzo bogato ulistniona z dużymi kolbami.

AS 170

FAO 320-340
Typ ziarna: Dent

Odmiana gigant z programu LEAFY o zwiększonej liczbie liści na roślinie oraz do 40% większej powierzchni liści w porównaniu do standardowych odmian. Jedna z 20 najbardziej innowacyjnych odmian spośród 3500 zarejestrowanych w 2020 roku, według European Seeds. Duże kolby z ziarnem typu dent.

Szukasz innego rodzaju kukurydzy siewnej?
Sprawdź nasze pozostałe odmiany!

Odmiana

FAO

Przeznaczenie

Typ ziarna

Link

ANOVI

230

Ziarno, grys

Flint

BREVI BRV2138

230-240

Ziarno

Dent

MAS 250F

240-250

Ziarno

Flint

ALFUBEL

270-280

Ziarno

Dent

REGADIO

230-240

Ziarno-Kiszonka

Dent

MANDRINO

240-250

Ziarno-Kiszonka

Dent

TENEBRO (czarna)

240-250

Ziarno-Kiszonka

Dent-Flint

BACARES

250

Ziarno-Kiszonka

Flint-Dent

XERACO

250-260

Ziarno-Kiszonka

Flint-Dent

LOMAS

260-270

Ziarno-Kiszonka

Flint

PITCH

250

Flint-Dent

BIELSA

250-260

Kiszonka

Flint-Dent

MARION

250-260

Kiszonka

Dent-Flint

MONSERA

260

Kiszonka

Flint

ANZAC

260

Kiszonka

Dent

LEONOR

360

Kiszonka, Biogaz

Dent

Kukurydza jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych w naszym kraju. Polscy rolnicy wykorzystują siew kukurydzy głównie kukurydzy na ziarno i na kiszonkę, a coraz częściej także na grys i biogaz. Na wysokość jej planowania wpływa szereg czynników, w tym warunki środowiskowe, jak i agrotechniczne, przy czym te drugie jesteśmy w stanie kontrolować. Wybór właściwego stanowiska pod plantacje kukurydzy, prawidłowe przygotowanie roli i to jak nawozić kukurydzę, terminowy siew (kiedy należy siać kukurydzę), dobór optymalnego sposobu obsady (ilości roślin na hektarze), odpowiednia temperatura gleby, zastosowanie środków ochrony roślin, wreszcie odpowiednia odmiana kukurydzy do siewu – wszystko to pozwala osiągnąć pełny potencjał produkcyjny. Dlatego wybieraj najlepsze nasiona kukurydzy do siewu! Termin koszenia kukurydzy uwzględniany jest po określeniu wskaźnika suchej masy.

Poznaj nasze najlepsze odmiany kukurydzy!

Jednym z czynników decydujących o wysokości plonowania jest odmiana kukurydzy. Grupa dystrybucyjna Top Nasiona oferuje najlepsze odmiany, nasiona kukurydzy, które przynoszą najwyższe plony, zarówno kukurydzy na ziarno jak i kiszonkę. Wśród naszych nasion kukurydzy znajdziesz: Anovi CS, Digital, B2218 Bruce Lee oraz BRV2604 Rambo, Agram, Kenora i AS 170. Na szczególną uwagę zasługuje kukurydza Bruce Lee cechująca się niezwykle niską wilgotnością ziarna podczas zbioru, łatwością oddawania wody w suszarni, wysokim i regularnym plonowaniem na wszystkich rodzajach gleb oraz idealnym do uprawy w całej Polsce, niskim FAO kukurydzy. Wybierając nasiona kukurydzy, warto stawiać na odmiany kukurydzy odporne na niekorzystne warunki pogodowe, jednocześnie stawiać na jedne z najbardziej wydajnych roślin uprawnych. Znajdziesz u nas także dobrej jakości odmiany wczesne, które będzie cechować wysoka zdrowotność. Prowadzisz uprawy kukurydzy? Sprawdź nasze nasiona kukurydzy na słabe gleby, które posiadają wysoki potencjał plonowania! Szukasz najlepszych odmian kukurydzy? Nie wiesz jak wybrać odmianę kukurydzy? Kukurydza do siewu to nasza specjalność! Jeżeli chcesz kupić nasiona kukurydzy to sprawdź nasz sklep i postaw na najlepszy materiał siewny – odmiany uniwersalne, na trudne czasy, także takie odmiany kukurydzy najlepiej plonują – gwarantujące stabilne plony! Ceny nasion kukurydzy znajdziesz w zakładce sklep. Zajmujesz się uprawą kukurydzy? Postaw na kwalifikowany materiał siewny, wysokiej jakości nasiona i zapewnij sobie pewny plon! Oferujemy także rodzaje odmian kukurydzy idealne do produkcji biogazu, dobrze znoszące okresowe niedobory wody. Cena nasion kukurydzy zależna jest od wybranej odmiany.

Program Suche Ziarno, to specjalnie wyselekcjonowane odmiany z ziarnem w typie dent, które najłatwiej się suszą i wymagają najniższych nakładów energii potrzebnych do wysuszenia ziarna oraz posiadają najwyższy potencjał plonowania w swoich grupach wczesności.

odmiany kukurydzy

Postaw na wyselekcjonowane nasiona!

Uprawa kukurydzy na ziarno należy do jednej z najbardziej popularnych odmian w Polsce. Głównie jest to spowodowane bardzo dużym zapotrzebowaniem na takie plony. Kukurydza ma jednak wysokie potrzeby pokarmowe, jak również niezbędne jest regularne odchwaszczanie. Dostępna w Top Nasiona kukurydza na ziarno gwarantuje wysoki plon.

Kukurydza Pastewna

Wysiew kukurydzy na kiszonkę to idealne rozwiązanie dla hodowców zwierząt. W naszej ofercie można znaleźć także nasiona kukurydzy na kiszonkę i wiele ich odmian – łatwej w uprawie kukurydzy. Kukurydza pastewna zyskała swoją popularność przez szybki czas wzrostu, wysokie plony, a także dzięki wysokiej tolerancji na stanowisko na jakim rośnie. Interesuje Cię siew kukurydzy? Skontaktuj się z nami, a dobierzemy najlepszy materiał siewny kukurydzy dla Twojego gospodarstwa!

Nie znalazłeś dystrybutora w Twojej okolicy? Przejdź do sklepu