NASIONA SŁONECZNIKA

Najwyzszej jakosci odmiany słonecznika wyselekcjonowane i dobrane na rynek polski.

Uprawa słonecznika w Polsce

Uprawa słonecznika na ziarno staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Warunki do uprawy tej niezwykłej rośliny w naszym kraju są dobre: słonecznik dobrze znosi okresowe braki opadów, jest odporny na wiosenne przymrozki do – 4°C i udaje się praktycznie na wszystkich rodzajach gleb. Termin siewu słonecznika przypada na drugą połowę kwietnia w zależności od panujących w tym czasie warunków atmosferycznych, a zbiór bez względu na rejon kraju zwykle przypada na przełomie września i października. W niektórych latach na południu kraju można zebrać niełupki o wilgotności 12-15%, co znacznie ułatwia dosuszanie i przechowywanie słonecznika przed sprzedażą.

W warunkach zawężonego polskiego płodozmianu (kukurydza, zboża, rzepak) i coraz częściej pojawiających się niedoborów wody uprawa słonecznika stanowi niezmiernie interesującą i opłacalną alternatywę dla rolników. Cena nasion słonecznika była w ostatnich latach o 10–20% niższa od ceny rzepaku, a plony jakie można uzyskać to 2,5–4 t/ha.

POZNAJ NASZE ODMIANY SŁONECZNIKA

LISKA SU

Odmiana linolowa
Express – odporna na sulfonomoczniki

Przeznaczenie: ziarno
Wymagania glebowe: na wszystkie kompleksy glebowe.
Termin zbioru: wczesny / średniowczesny

Liska SU to odmiana tolerancyjna na sulfonylomoczniki (tribenuron metylowy), dzięki czemu jednym zabiegiem zapewniamy pełną ochronę herbicydową. Nie jest wymagająca w uprawie, nie wymaga intensywnego nawożenia i udaje się na wszystkich, nawet słabych stanowiskach. Odmiana o znakomitych parametrach jakościowych nasion, bardzo wysoka zawartość tłuszczu oraz masa tysiąca nasion.

LISKA SU słonecznik

Nie znalazłeś dystrybutora w Twojej okolicy?
Przejdź do sklepu