Kukurydza ANOVI CS

Kukurydza ANOVI CS

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZA WCZESNA ODMIANA ZIARNOWA NA RYNKU

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami.

ANOVI CS

FAO 230

Wysoki potencjał

ANOVI CS to odmiana z wybitnie wysokim potencjałem plonowania na poziomie odmian z FAO 240-250.

Szybko oddaje wodę na polu

Jedna z najniższych wilgotności ziarna podczas zbioru w badaniach rozpoznawczych COBORU/PZPK w 2018 r. (średnia wilgotność: 18,9%).

Niskie wilgotności ziarna

Bardzo niskie wilgotności ziarna porównywalne do odmian z grupy wczesnej o FAO 210-220, pozwalają na wcześniejszy zbiór i terminowe wykonanie uprawy jesiennej.

Stabilność plonowania

Wyjątkowa stabilność plonowania na ziarno nawet na słabych stanowiskach dzięki zdolności adaptacji do wszystkich warunków glebowych.

Dlaczego warto zasiać odmianę kukurydzy ANOVI CS?

Wilgotność ziarna podczas zbioru. Doświadczenia PDO COBORU 2021

Anovi miała zatem 92% wzorca pod względem wilgotności – w tym przypadku im niżej tym lepiej.

Podczas zbioru w poszczególnych stacjach, w porównaniu do średniej wilgotności wzorcowej, Anovi osiągnęła najniższe wilgotności. Średnia Anovi to 27,3% przy średniej wzorcowej 29,7%, daje to różnicę na poziomie 2,4%.

Anovi była najbardziej suchą odmianą – z najniższymi wilgotnościami ziarna zarówno w swojej grupie wczesności (grupa odmian wczesnych) jak i we wszystkich ocenianych odmianach.

Najniższa wilgotność na 51 ocenianych odmian.

Kukurydza na ziarno. Doświadczenia rozpoznawcze 2020. Wilgotność ziarna.

Anovi miała zatem 92% wzorca pod względem wilgotności – w tym przypadku im niżej tym lepiej.

W badaniach rozpoznawczych – tabela powyżej (inne badania COBORU), Anovi również miała 92% wzorca odnośnie wilgotności i średnią wilgotność 28,2%. Tylko jedna odmiana miała niższą wilgotność.

ANOVI była druga na 131 ocenianych odmian

POZNAJ 8 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO
ZAKUPIĆ ODMIANĘ ANOVI CS

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row-reverse” alignment=”center” title_tag=”h3″ title_alignment=”right” title=”rekordowo wysokie plony” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”218″ icon_gap=”10px” el_class=”Anovi-osiem-powodow”]

Anovi jest absolutnym liderem plonowania w swojej grupie wczesności. Najwyższy zanotowany wynik – ponad 15,5 tony suchego ziarna z ha. zebrano w SDOO Marianowo 2018 r!
Podobnie w Smolicach w 2019 r. – 15,2 t/ha[/ve_infobox]

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row” alignment=”center” title_tag=”h3″ title=”odmiana na grys – wyższa cena w młynie” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”225″ icon_gap=”10px”]

Anovi jest odmianą w typie flint, z dobrymi parametrami młynarskimi. Rekomendowana jest do przerobu młynarskiego na cele grysowe. Posiada również oficjalną rekomendację Młynu Grygier na Wielkopolsce.

[/ve_infobox]

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row-reverse” alignment=”center” title_tag=”h3″ title_alignment=”right” title=”rekordowo niskie wilgotności ziarna” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”226″ icon_gap=”10px”]

W 2018 roku średnia wilgotność Anovi w badaniach COBORU wyniosła 18,9%. Jest to drugi najlepszy wynik pod względem wilgotności na 44 badane odmiany z grupy wczesnej i 5 lokata na 131 badane odmiany! Również wyniki z pól produkcyjnych potwierdzają, że wilgotności zbieranego ziarna są na poziomie odmian z FAO 200-210.

[/ve_infobox]

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row” alignment=”center” title_tag=”h3″ title=”łatwość suszenia” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”227″ icon_gap=”10px”]

Specyficzna budowa ziarniaków sprawia, że nasiona bardzo łatwo oddają wodę w suszarni co obniża koszty suszenia.

[/ve_infobox]

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row-reverse” alignment=”center” title_tag=”h3″ title_alignment=”right” title=”wczesny zbiór – pewny zbiór” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”228″ icon_gap=”10px”]

Warunki pogodowe jesienią sprawiają, że późno dojrzewające odmiany nie zawsze udaje się zebrać przed nadejściem opadów deszczy. Dodatkowo dochodzą straty powodowane przez dziki, sarny i jelenie. Zbierając Anovi wcześnie z pola, eliminujemy wszystkie te niepotrzebne problemy. U Anovi stosunek plonów do wilgotności podczas zbiorów jest najlepszy.

[/ve_infobox]

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row” alignment=”center” title_tag=”h3″ title=”szybciej zbierzesz” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”229″ icon_gap=”10px”]

Dzięki wczesności odmiany można ją zbierać już we wrześniu. W sezonie 2018 i 2019 już pod koniec września na większości pól Anovi miało około 24-26% wilgotności ziarna! Umożliwi to zasianie pszenicy w odpowiednim terminie która zdąży rozkrzewić się jeszcze jesienią ( wiosenne rozkrzewienia są dużo słabsze) i uzyskać wyższe plony.

[/ve_infobox]

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row-reverse” alignment=”center” title_tag=”h3″ title_alignment=”right” title=”wczesny stabilne i pewne plony” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”230″ icon_gap=”10px”]

Anovi dzięki wybitnym możliwościom plonotwórczym nadaje się do uprawy nie tylko na dobrych i średnich glebach, ale także na stanowiskach słabych i mozaikowych.

[/ve_infobox]

[ve_infobox icon_display=”image_icon” style=”row” alignment=”center” title_tag=”h3″ title=”Zdrowotność kolb i Fusarium” title_color=”#1c2736″ custom_image_icon=”231″ icon_gap=”10px”]

Anovi wyróżnia się dobrą zdrowotnością, a dzięki wczesnym zbiorom nie dopuszczamy do rozwoju szkodliwych grzybów z rodzaju fusarium i powstania mykotoksyn jak ma to często miejsce u odmian później zbieranych.

[/ve_infobox]

Liczba rzędów: 16-17

Liczba ziaren w rzędzie: 33

MTN: 270 g

DANE TECHNICZNE

Rejestracja: EU 2018
Przeznaczenie: ziarno, grys
Wymagania glebowe:
Odmiana polecana do uprawy na wszystkich klasach gleb w tym słabych i mozaikowych.

Morfologia i genetyka:
ziarno typu flint-flint-dent
mieszaniec pojedynczy

Cechy agrotechniczne:
Wczesny wigor: dobry
Tolerancja na wyleganie: dobra
Wysokość roślin: średnio wysokie
Stay Green: średni
Tolerancja na suszę: dobra
Zdrowotność roślin: dobra

Zalecana obsada roślin:
gleby dobre: 87 000 – 90 000
gleby średnie: 81 000 – 86 000
gleby lekkie: 75 000 – 80 000

Oficjalne wyniki plonowania na ziarno w doświadczeniach rozpoznawczych COBORU/PZPK:

Oficjalne wyniki wilgotności zbieranego ziarna w doświadczeniach rozpoznawczych COBORU/PZPK:

WYNIKI PLONOWANIA NA ZIARNO

w doświadczeniach polowych w sezonie 2018/2019

Plony w przeliczeniu na 14% wilg. ziarna podczas zbioru

wyniki-plonowania-anovi-mapka_2019_tabelka

Plony w przeliczeniu na 14% wilg. ziarna podczas zbioru

wyniki-plonowania-anovi-mapka_2018_tabelka

Wyniki plonowania na ziarno i ocena przydatności do przerobu młynarskiego-2018r.

Oficjalne wyniki plonowania na ziarno w doświadczeniach rozpoznawczych COBORU/PZPK 2019 r.:

średni plon w Polsce 107,6 dt/ha
Średni % wzorca w Polsce 105,5% wzorca
Średnia wilgotność podczas zbioru: 23,6% wilgotności

Oficjalne wyniki plonowania na ziarno w doświadczeniach rozpoznawczych COBORU/PZPK 2018 r.:

Średni plon w Polsce: 11.52 t/ha
Średni % wzorca w Polsce: 102% wzorca
Średnia wilgotność podczas zbioru: 18,9% wilgotności

Wyniki plonowania na ziarno 2019 – Młyn S. Grygier

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami!

W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele różnych odmian kukurydzy na ziarno i na grys. W związku z tym, niełatwo wybrać odpowiednią, tj. taką, która zapewni stabilne, możliwie najwyższe plonowanie, cechuje się niskim FAO i niewielką wilgotnością ziarna podczas zbioru, łatwo oddaje wodę w suszarni, a do tego sprawdza się na wszystkich rodzajach gleb. Na szczęście, nie musisz już dłużej szukać – wszystkie te wymogi spełnia Anovi CS – najlepsza odmiana kukurydzy na ziarno, a także na grys.

Rekordowo wysokie plony z Anovi CS

Anovi CS FAO 230 to stosunkowo nowa odmiana kukurydzy na ziarno. Świetnie sprawdza się również na grys. Zgodnie z badaniami COBORU, Anovi CS osiąga rekordowe wyniki planowania w swojej grupie wczesności, a także jest odmianą o najniższej wilgotności ziarna i jedną z tych, które najszybciej się suszą, przez co jest lepiej wyceniana w skupie. Co więcej, Anovi CS bardzo dobrze radzi sobie nawet na glebach słabych i mozaikowych. Zbiory Anovi CS rozpoczynają się już we wrześniu. Pozwala to uniknąć grzybów i mykotoksyn oraz wcześniej zasiać pszenicę.