Kenora - kukurydza

Kukurydza KENORA

MOC ZIELONEJ MASY

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami

KENORA

FAO 270

Odmiana na trudne czasy

Kenora to odmiana stworzona typowo dla gospodarstw mleczarskich. Dedykowana dla gospodarstw potrzebujących wyprodukować duże ilości dobrej jakościowo kiszonki.

Więcej liści

Rośliny posiadają mocną budowę i zwiększoną liczbę liści nad kolbą. Dzięki temu ilość zbieranej świeżej masy z każdego hektara jest ok 20% wyższa w porównaniu do standardowych odmian kiszonkowych.

Okazałe wyniki ilościowe

Plony świeżej masy przekraczające 80 t/ha, dzięki wielkim, dobrze ulistnionym roślinom oraz dużym i w pełni zaziarnionym kolbom, które zwiększają wydajność energetyczną kiszonki.

Wydajność

Odmiana bardzo dobrze sprawdzająca się przy zmniejszonej obsadzie roślin. Dodatkowe ulistnienie sprawia, że normę wysiewu odmiany Kenora należy zmniejszyć o minimum 10% w stosunku do standardowych odmian kiszonkowych.

Dlaczego warto zasiać odmianę kukurydzy KENORA?

Top Nasiona jako pierwsza firma nasienna w Polsce wprowadziła na krajowy rynek kiszonkowe odmiany kukurydzy w typie LEAFY. Odmiana KENORA to jedna z pierwszych odmian właśnie z segmentu LEAFY która posiada zwiększoną liczbę liści nad kolbą. Dzięki połączeniu wysokostrawnej zielonej masy z dużą kolbą uzyskujemu doskonałą odmianę do produkcji kiszonki dla bydła mlecznego.

Kenora-kukurydza
kukurydza-kenora

Wysoka jakość kiszonki uzyskiwanej z odmiany Kenora wynika z dużego udziału ziarna w ogólnej masie oraz większej liczby liści. Włókna pochodzące z liści są lepszej jakości i łatwiej strawne w żwaczu aniżeli włókna z łodyg. Z tego powodu wydajność energetyczna kiszonki jest na bardzo wysokim poziomie.

Liczba rzędów: 16-18

Liczba ziaren w rzędzie: 34

MTN: 258 g

DANE TECHNICZNE

Rejestracja: EU 2019
Przeznaczenie: kiszonka
Wymagania glebowe:
Odmiana polecana do uprawy na wszystkich klasach gleb.

Morfologia i genetyka:
ziarno typu dent
mieszaniec pojedynczy

Cechy agrotechniczne:
Wczesny wigor: dobry
Tolerancja na wyleganie: dobra
Wysokość roślin: bardzo wysokie
Stay Green: bardzo dobry
Tolerancja na suszę: dobra
Zdrowotność roślin: dobra

Zalecana obsada roślin:
gleby dobre: 75 000 – 80 000
gleby średnie: 70 000 – 75 000
gleby lekkie: 65 000 – 70 000

Kenora - kukurydza
kenora-kukurydza-na-kiszonke

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami