Kenora - kukurydza

KENORA - Kukurydza paszowa

MOC ZIELONEJ MASY

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami

Odmiana na trudne czasy

Kenora to odmiana stworzona typowo dla gospodarstw mleczarskich. Dedykowana dla gospodarstw potrzebujących wyprodukować duże ilości dobrej jakościowo kiszonki.

Więcej liści

Rośliny posiadają mocną budowę i zwiększoną liczbę liści nad kolbą. Dzięki temu ilość zbieranej świeżej masy z każdego hektara jest ok 20% wyższa w porównaniu do standardowych odmian kiszonkowych.

Okazałe wyniki ilościowe

Plony świeżej masy przekraczające 80 t/ha, dzięki wielkim, dobrze ulistnionym roślinom oraz dużym i w pełni zaziarnionym kolbom, które zwiększają wydajność energetyczną kiszonki.

Wydajność

Odmiana bardzo dobrze sprawdzająca się przy zmniejszonej obsadzie roślin. Dodatkowe ulistnienie sprawia, że normę wysiewu odmiany Kenora należy zmniejszyć o minimum 10% w stosunku do standardowych odmian kiszonkowych.

Kukurydza na paszę - dlaczego warto zasiać odmianę KENORA?

Top Nasiona jako pierwsza firma nasienna w Polsce wprowadziła na krajowy rynek kiszonkowe odmiany kukurydzy w typie LEAFY. Odmiana KENORA to jedna z pierwszych odmian właśnie z segmentu LEAFY która posiada zwiększoną liczbę liści nad kolbą. Dzięki połączeniu wysokostrawnej zielonej masy z dużą kolbą uzyskujemy doskonałą odmianę do produkcji kiszonki dla bydła mlecznego. Dołącz do klientów, którzy ten właśnie produkt wybrali na wysokiej jakości paszę.

Kenora-kukurydza
kukurydza-kenora

Wysoka jakość kiszonki uzyskiwanej z odmiany Kenora wynika z dużego udziału ziarna w ogólnej masie oraz większej liczby liści. Włókna pochodzące z liści są lepszej jakości i łatwiej strawne w żwaczu aniżeli włókna z łodyg. Z tego powodu wydajność energetyczna kiszonki jest na bardzo wysokim poziomie. Odmiana ta idealnie sprawdza się jako kukurydza paszowa.

Liczba rzędów: 16-18

Liczba ziaren w rzędzie: 34

MTN: 258 g

DANE TECHNICZNE

Rejestracja: EU 2019
Przeznaczenie: kiszonka
Wymagania glebowe:
Odmiana polecana do uprawy na wszystkich klasach gleb.

Morfologia i genetyka:
ziarno kukurydzy typu dent
mieszaniec pojedynczy

Cechy agrotechniczne:
Wczesny wigor: dobry
Tolerancja na wyleganie: dobra
Wysokość roślin: bardzo wysokie
Stay Green: bardzo dobry
Tolerancja na suszę: dobra
Zdrowotność roślin: dobra

Zalecana obsada roślin:
gleby dobre: 75 000 – 80 000
gleby średnie: 70 000 – 75 000
gleby lekkie: 65 000 – 70 000

Kenora - kukurydza
kenora-kukurydza-na-kiszonke

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami