Tenebro-czarna-kukurydza-na-ziarno

Fioletowa kukurydza TENEBRO

WULKAN WITAMIN W ZIARNIE I KISZONCE

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami.

TENEBRO

FAO 240-250

Specjalne ziarno

Ziarno o szczególnych zastosowaniach, wyróżniające się zwiększoną zawartością białka nawet do 20% niż zwykłe żółte ziarno kukurydzy, z wyższą ilością cennych aminokwasów, minerałów i witamin. Idealne do skarmiania ptactwa ze względu na wielkość ziarniaka, które nie zalega w wolach ptaków.

Szlachetna kiszonka

Ziarno bogate w naturalne antyutleniacze, znaczące ilości witamin i minerałów oraz wydajne plony zarówno świeżej, jak i suchej masy gwarantuje uzyskanie kiszonki o wyjątkowo wysokiej jakości i doskonałej przyswajalności przez zwierzęta.

Wydajna

Rośliny o mocnej budowie z widoczną cechą stay-green i wysokim udziałem kolb w ogólnej masie kiszonki, kukurydza fioletowa jest dobrze ulistniona, o bardzo dobrej strawności.

Wysoka jakość

Ziarno o antocyjanowym zabarwieniu, bogate w antyutleniacze, flawonoidy, błonnik oraz witaminy i minerały, jest bardzo pożądane w przetwórstwie młynarskim ze względu na wysoką jakość odżywczą i zdrowotną.
czarna-kukurydza-tenebro

Opinia eksperta

Maciej Marczewski

Tenebro to jakościowa odmiana kukurydzy. Ziarno jest wykorzystywane do skarmiania ptactwa jak i w przetwórstwie młynarskim. Charakteryzuje się wysoką zawartoścą witamin, minerałów i jest bogate również w przeciwutleniacze. Tenebro łączy w sobie cechy doskonałej kiszonki z bardzo wysoką jakością żywieniową i wydajnej ziarnówki.

Dlaczego warto zasiać odmianę kukurydzy TENEBRO?

Ze względu na korzystne właściwości zdrowotne, ziarno fioletowej kukurydzy TENEBRO jest szeroko stosowane w skarmianiu kur niosek oraz gołębi. Stanowi cenne źródło odżywcze dla ptaków (wspomaga szybką regeneracji mięśni, chroni przed infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi). Dodatkowo, optymalna wielkość ziarniaka sprawia, że jest łatwo przyswajane przez drób, ponieważ nie zalega w wolach ptaków. Wybierając fioletową kukurydzę, decydujesz się na zakup optymalnej odmiany kukurydzy zarówno na kiszonkę, jak i na ziarno.

Fioletowa kukurydza Tenebro, stanowi doskonałą alternatywę do poprawy jakości kiszonki w gospodarstwie. Warto rozważyć wysiew Tenebro na 10-20% powierzchni pola, aby wzbogacić paszę dla zwierząt w minerały i witaminy, co przyczynia się do zwiększenia zdrowotności i produktywności stada. Ziarno odmiany Tenebro wytwarza wyższą zawartość białka, nawet do 20% w porównaniu do powszechnie stosowanych odmian kukurydzy żółtej. Ponadto, białko tej odmiany charakteryzuje się wyższą zawartością aminokwasów, takich jak tryptofan i lizyna, a także jest bardzo bogate w składniki odżywcze, takie jak żelazo, miedź, fosfor, nikiel, magnez, sole wapnia i wapnia, witaminy PP, B1, B2, E, A, C oraz Z, oraz zawiera antocyjany, flawonoidy, karotenoidy, skrobię, kwas askorbinowy, błonnik, tłuszcze i węglowodany. Zawarte w fioletowej kukurydzy antocyjany zawierają naturalne związki chemiczne o działaniu przeciwutleniającym. Mocne, dobrze ulistnione rośliny z efektem stay-green, doskonała strawność łodyg i liści oraz wysoki udział kolb w ogólnej masie kiszonki sprawiają, że otrzymujemy kiszonkę najwyższej jakości.

Postaw na produkty bogate w witaminy i niezbędne minerały – sprawdź również inne nasze odmiany kukurydzy. W ofercie posiadamy także nieco późniejszą odmianę czarnej kukurydzy o FAO 250-260 OBSCURO

Tenebro-kukurydza-czarna
Tenebro-czarna-kukurydza
Tenebro-czarna-kukurydza-na-ziarno
kukurydza-czarna-tenebro

DANE TECHNICZNE

Liczba rzędów: 12-14

Liczba ziaren w rzędzie: 32

MTN: 240-280 g

Rejestracja: EU
Przeznaczenie: ziarno, kiszonka
Wymagania glebowe:
Fioletowa odmiana kukurydzy polecana do uprawy na wszystkie kompleksy glebowe.

Morfologia i genetyka:
ziarno typu flint-dent
mieszaniec 

Cechy agrotechniczne:
Wczesny wigor: dobry
Tolerancja na wyleganie: dobra
Wysokość roślin: wysokie
Stay Green: dobry
Tolerancja na suszę: dobra
Zdrowotność roślin: dobra

Zalecana obsada roślin:
gleby dobre: 84 000 – 86 000
gleby średnie: 80 000 – 83 000
gleby lekkie: 75 000 – 79 000

tenebro-czarna-kukurydza-na-kiszonke-i-ziarno
tenebro-czarna-kukurydza-na-ziarno-i-kiszonkę
tenebro-czarna-kukurydza-na-kiszonke-lub-ziarno

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami.

Fioletowa kukurydza to tylko jedna z oferowanych odmian. Sprawdź pozostałe nasiona kukurydzy i inne produkty dostępne w naszej firmie!