Obscuro-czarna-kukurydza

Czarna kukurydza OBSCURO

WITAMINOWA BOMBA ZIARNA I KISZONKI

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami.

OBSCURO

FAO 250-260

Ziarno specjalnego przeznaczenia

Ciemno zabarwione ziarno posiada do 20% więcej białka w porównaniu z powszechnie znanymi odmianami żółtymi, a białko ma wyższą zawartość aminokwasów. Często wykorzystywane do skarmiania kur niosek oraz gołębi sportowych lub jako komponent kiszonek ze względu na swoje właściwości zdrowotne.

Bogata kiszonka

Ziarno o antocyjanowym zabarwieniu, które zawiera naturalne antyutleniacze, duże ilości witamin z grupy B i C, a także m.in. potas, fosfor, witaminę PP, karoten oraz wysokie plony świeżej i suchej masy gwarantują uzyskanie kiszonki o bardzo dobrej jakości, bardzo dobrze przyswajalnej przez zwierzęta.

Jakościowa

Dzięki specyfice ziarna o antocyjanowym zabarwieniu otrzymujemy materiał bogaty w antyutleniacze, błonnik oraz liczne witaminy i minerały, który jest pożądany w przetwórstwie młynarskim ze względu na wysoką jakość odżywczą i zdrowotną.

Efektywna

Rośliny bardzo dobrze ulistnione, wysokie o mocnej budowie z widoczną cechą stay-green i wysokim udziałem kolb w ogólnej masie kiszonki.
Czarna kukurydza obscuro

Opinia eksperta

Maciej Marczewski

Obscuro to uniwersalna, wszechstronna i jakościowa odmiana, łączącej w sobie cechy doskonałej kiszonki i wydajnej ziarnówki. Wysoki udział ziarna o antocyjanowym zabarwieniu i właściwościach prozdrowotnych w połączeniu z bardzo dobrą strawnością, zapewniają bardzo wysoką jakość żywieniową kiszonki. Także samo ziarno wykorzystywane do skarmiania ptactwa charakteryzuje się wysoką zawartoścą witamin i jest bogate również w przeciwutleniacze.

Dlaczego warto zasiać odmianę kukurydzy OBSCURO?

Ziarno czarnej kukurydzy Obscuro ze względu na swoje właściwości prozdrowotne oraz bogactwo witamin i minerałów jest powszechnie używane do skarmiania kur niosek czy też gołębi (szybka regeneracja mięśni, ochrona przed infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi zwiększona produkcja krwinek czerwonych), a dzięki idealnej wielkości ziarniaka (nie jest za duże) jest lepiej pobierane przez drób, gdyż zierno nie zatrzymuje się w wolach ptaków. Czarna kukurydza OBSCURO jest idealną odmianą aby polepszyć jakość kiszonki w gospodarstwie. Warto zasiać Obscuro na 10-20% areału aby wzbogacić paszę dla zwierząt o minerały i witaminy, poprawiając tym samym zdrowotność i produktywność stada. Odmiana kukurydzy Obscuro dzięki antocyjanowemu zabarwieniu ziarna (posiada fioletową skórkę) wytwarza do 20% więcej białka w porównaniu z powszechnie znanymi odmianami żółtymi, a jej białko ma wyższą zawartość aminokwasów niż białko kukurydzy żółtej i zawiera także tryptofan i lizynę. Badając molekularną aktywność antocyjanów można zaobserwować iż są one dobrym środkiem zapobiegawczym w przypadku cukrzycy typu 2 (posiada właściwości przeciwcukrzycowe). Kukurydza zawiera niezwykle bogatą zawartość składników odżywczych. Ta odmiana o czarnym zabarwieniu ziaren kukurydzy zawiera:

  • żelazo, miedź, fosfor, nikiel, magnez;
  • sole wapnia i wapnia;
  • witaminy PP, B1, B2, E, A, c, Z;
  • antocyjany; flawonoidy, karotenoidy
  • skrobia;
  • kwas askorbinowy;
  • błonnik;
  • tłuszcze, węglowodany

Dodając do tego wysokie, bardzo bogato ulistnione rośliny z dobrym efektem stay-green uzyskujemy kiszonkę najwyższej jakości.

W ofercie posiadamy także nieco wcześniejszą odmianę czarnej kukurydzy o FAO 240-250 TENEBRO

Obscuro-kukurydza-czarna
Obscuro-kukurydza-o-antocyjanowym-zabarwieniu
Obscuro-czarna-kukurydza
kukurydza-czarna-obscuro

DANE TECHNICZNE

Liczba rzędów: 12-14

Liczba ziaren w rzędzie: 32

MTN: 240-280 g

Rejestracja: EU
Przeznaczenie: ziarno, kiszonka
Wymagania glebowe:
Polecana do uprawy na wszystkie kompleksy glebowe.

Morfologia i genetyka:
ziarno typu flinty (flint-flint-dent)
mieszaniec 

Cechy agrotechniczne:
Wczesny wigor: dobry
Tolerancja na wyleganie: dobra
Wysokość roślin: wysokie
Stay Green: dobry
Tolerancja na suszę: dobra
Zdrowotność roślin: dobra

Zalecana obsada roślin:
gleby dobre: 84 000 – 86 000
gleby średnie: 80 000 – 83 000
gleby lekkie: 75 000 – 79 000

Profil_agronomiczny_obscuro
Obscuro-czarna-kukurydza-na-kiszonke-i-ziarno
Obscuro-czarna-kukurydza-na-ziarno
Obscuro-czarna-kukurydza-na-kiszonke

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź pozostałe nasiona kukurydzy dostępne w naszej firmie!