Jaką mieszankę pastewną wybrać?

Mieszanki pastewne pełnią bardzo ważną rolę w procesie żywienia bydła. Najważniejszym walorem takiego sposobu produkcji żywca wołowego jest ograniczenie kosztów. Zwierzęta wypasane na pastwisku mogą pobierać naturalną i tanią zielonkę, która uzupełniana jest przez inną paszę. Aby taki model żywienia był opłacalny, należy starannie przygotować pastwisko. O przydatności paszowej danego obszaru decyduje populacja rosnących na nim roślin. Zasada jest prosta – im cenniejsze, bardziej odżywcze gatunki rosną na pastwisku, tym więcej energii dostarczają bydłu. Z myślą o rolnikach szukających wysokiej jakości mieszanki pastewnej przygotowaliśmy krótki przegląd najlepszych produktów doskonale sprawdzających się na polskim rynku. Wśród wymienionych produktów znajdują się zarówno odmiany pastwiskowe, jak i pastwiskowo-kośne na paszę dla bydła. Jaką mieszankę pastewną wybrać? Sprawdź nasze propozycje i znajdź mieszankę paszową wpisującą się w koncepcję „więcej mięsa i mleka”!

 

 

TOP MIX Trwała Plus – mieszanki pastewne na suche lata

Ocieplenie klimatu i związane z nim zaburzenia gospodarki wodnej stały się faktem. W ostatnich latach kondycja upraw różnego typu cierpi z powodu suszy. Naszą odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne, a przede wszystkim pojawiające się okresowe susze, jest mieszanka pastewna TOP MIX Trwała Plus powstała z firmą DLF – cenionym na rynku dostawcą nasion. W składzie mieszanki znajdziemy:

  • festulolium typ życica (30%);
  • festulolium typ kostrzewa trzcinowa (60%);
  • życica trwała średniopóźna (10%);

TOP MIX Trwała Plus jest uniwersalnym, zawsze trafionym wyborem. Z powodzeniem może być siana na stanowiskach okresowo suchych i terenach zalewanych.

Różnorodne mieszanki pastewne kośne: TOP MIX Extra Białkowa Plus z roślinami wiążącymi azot

Mieszanka TOP MIX Extra Białkowa Plus została skomponowana w taki sposób, aby ograniczyć ilość stosowanego nawozu minimalnego bez tracenia na jakości roślin. W składzie mieszanki pastewnej znajdziemy lucernę (30% ), koniczynę czerwoną (10%), festulolium typ życica (10%), festulolium typ kostrzewa trzcinowa (30%), życicę trwałą średniowczesną (10%) oraz kupkówkę pospolitą (10%). Uwzględnienie w mieszance odmian wiążących azot atmosferyczny pozwala na ograniczenie nawożenia tym składnikiem nawet o 50%. Wybierając mieszankę pastewną TOP MIX Extra Białkowa Plus, zyskujesz wydajną, lekkostrawną paszę, a jednocześnie redukujesz koszty odżywiania gleby kosztownym azotem.

 

 

TOP MIX Nowoczesna – uniwersalna mieszanka o przeznaczeniu kośnym i pastewnym

W skład mieszanki pastewnej TOP MIX Nowoczesna wchodzi koniczyna czerwona (20%) i biała drobnolistna (10%), festulolium typ życica (25%), życica trwała średniopóźna (20%), kupkówka pospolita (10%) oraz tymotka łąkowa (15%). Wieloskładnikowa mieszanka świetnie nadaje się do użytkowania kośnego oraz na pastwiska, na których wypasają się zwierzęta. Jej zaletą jest stosunkowo duża odporność na okresowe niedobory wody.

TOP MIX Mieszanka Kujawska – szybki wzrost, doskonałe efekty

TOP MIX Mieszanka Kujawska to koniczyna inkarnatka (30%), wyka ozima (20%) i życica wielokwiatowa (50%) w idealnych proporcjach. Popularna wśród rolników mieszanka pastewna szybko rośnie, nadaje się na wszystkie typy gleby. Przeznaczona głównie do koszenia nadaje się również do spasania. Przeważający udział życic w jej składzie gwarantuje bardzo wysokie plony, zarówno masy zielonej, jak i suchej, o dużej koncentracji składników pokarmowych, a w szczególności węglowodanów. Dodatek roślin motylkowatych wzbogaca paszę w białko. Bogaty system korzeniowy poprawia strukturę gleby, a znajdujące się na nim bakterie brodawkowe zwiększają stężenie azotu w podłożu.

 

Mieszanki Pastewne

 

Mieszanki pastewne TOP MIX są dostępne w naszym sklepie internetowym TUTAJ