Top-Tempo-700x700

Mieszanka Top Tempo

Szybko odrastająca i wszechstronna

Dlaczego warto zasiać mieszankę Top Tempo?

Top-Tempo-700x700

Wszechstronna mieszanka kośna, która może być zastosowana również jako międzyplon oraz użyta do podsiewu. Posiada bardzo szybkie tempo wzrostu, dzięki czemu może być wysiewana już od końca marca aż do października. Użyte w składzie trawy wysokie zapewnią potężną ilość masy o dużej zawartości energii. Wysoki, 40% udział Festulolium w typie życicy posiada lepszą zdolność do regeneracji oraz uchroni glebę przed przesuszaniem (w porównaniu do życicy wielokwiatowej jak ma to miejsce w „standardowych” mieszankach). Mieszanka szczególnie nadaje się na gleby średnie i dobre. Okres użytkowania mieszanki Top Tempo wynosi 1-2 lata. Bardzo dobrze sprawdza się jako zamiennik tradycyjnych mieszanek gorzowskich w sytuacji opóźnionego siewu, np. wrzesień/październik. Szybki rozwój początkowy roślin zapewni nam odpowiedni wzrost konieczny do dobrego przezimowania.

Chcesz kupić mieszankę Top Tempo?

Skład mieszanki Top Tempo

Gatunek

Skład %

Festulolium typ życica

Festulolium (lol)

40

Życica wielokwiatowa

Lolium Multiflorum

30

Życica westerwoldzka

Lolium westerwolicum

30

Charakterystyka mieszanki Top Tempo

Przeznaczenie: Kośne
Użytkowanie: 1-2 lata (także jako podsiew)
Norma wysiewu: 40-45 kg/ha (25-30 kg/ha podsiew)

Cechy roślin wchodzących w skład mieszanki Top Tempo

Festoulolium typ życica

Posiada dominujące cechy życicy z dodatkowymi zaletami kostrzewy. Użyta w mieszance zwiększa: plonowanie, odporność na choroby, zawartość energii i poprawia trwałość użytków zielonych.

Życica wielokwiatowa

Bardzo szybko rozwijająca się trawa, po skoszeniu bardzo szybko odrasta. Daje wysokie plony pełnowartościowej pod względem żywieniowym paszy o dużej zawartości cukrów i bardzo dobrej strawności.

Życica westerwoldzka

Wyróżnia się bardzo szybkim wzrostem po zasiewie, w odrostach i po skoszeniu. Pełnowartościowa pasza o wysokiej zawartości cukrów i bardzo dobrej strawności.

Sprawdź naszą serię filmów o użytkach zielonych

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami lub przejdź do sklepu!