Top-Optimus-700x700

Mieszanka Top Optimus

Optymalny skład i użytkowanie

Dlaczego warto zasiać mieszankę Top Optimus?

Top-Optimus-700x700

Mieszanka kośna o ogromnym potencjale plonowania i rozbudowanym składzie, co zwiększą uniwersalność w użytkowaniu oraz lepsze dostosowanie do mozaikowatego pola. Charakteryzuje się wysokim poziomem energii, białka oraz dobrą strawnością i smakowitością. Jest to mieszanka 3-5 letnia, która nadaje się na gleby średnie i dobre. Sprawdza się również w podsiewach późno letnich oraz jesiennych. Odpowiednio nawożona i pielęgnowana odwdzięczy się nawet 4 pokosami w ciągu roku, o bardzo wysokich parametrach pozyskanej paszy. Top Optimus w dawce pokarmowej to gwarancja wysokiej produkcji mleka i przyrostów bydła. Bardzo wszechstronna i prosta w uprawie.

Chcesz kupić mieszankę Top Optimus?

Skład mieszanki Top Optimus

Gatunek

Skład %

Festulolium typ kostrzewa

Festulolium (fescue type)

20

Festulolium typ życica

Festulolium (lol)

15

Tymotka łąkowa

Phleum pratense

5

Życica wielokwiatowa

Lolium multiflorum

10

Koniczyna czerwona

Trifolium pratensis

10

Życica trwała średniopóźna 4N

Lolium perenne medium 4n

10

Życica trwała późna 4N

Lolium perenne late 4n

30

Charakterystyka mieszanki Top Optimus

Przeznaczenie: Kośne
Użytkowanie: 3-5 lat (wieloletnie)
Norma wysiewu: 35-40 kg/ha

Cechy roślin wchodzących w skład mieszanki Top Optimus

Festulolium typ kostrzewa

Posiada dominujące cechy kostrzewy trzcinowej z dodatkowymi zaletami życic. Festololium typ kostrzewa w mieszance zwiększa tolerancję na stres klimatyczny dzięki głębokim korzeniom, zwiększa potencjał plonu i jakość paszy oraz dodaje silnie ulistniony i strawny odrost.

Festulolium typ życica

Posiada dominujące cechy życicy z dodatkowymi zaletami kostrzewy. Użyta w mieszance zwiększa: plonowanie, odporność na choroby, zawartość energii i poprawia trwałość użytków zielonych.

Tymotka łąkowa

Jest trawą o bardzo wysokich walorach pokarmowych i smakowych. Może być stosowana na łąki i pastwiska. Nie wymaga żyznej gleby i jest odporna na mrozy. Dobrze znosi spasanie.

Życica wielokwiatowa

Bardzo szybko rozwijająca się trawa, po skoszeniu bardzo szybko odrasta. Daje wysokie plony pełnowartościowej pod względem żywieniowym paszy o dużej zawartości cukrów i bardzo dobrej strawności.

Koniczyna czerwona

Charakteryzuje się szybkim tempem wzrostu. Stanowi wysoką wartość odżywczą pozyskiwanej paszy – jej zaletą jest nie tylko zawartość białka, ale także wysoki plon świeżej i suchej masy oraz zasobność w składniki mineralne (wapń, fosfor, potas, magnez).

Życica trwała średniopóźna 4N

Charakteryzuje się dobrą zimotrwałością oraz wysokim plonem o wyjątkowo wysokiej jakości paszy. Szybko odrasta po koszeniu i dobrze znosi wielokrotne koszenie.

Życica trwała późna 4N

Doskonale się krzewi i bardzo szybko odrasta po skoszeniu. Bogaty skład mineralny, duża zawartość cukrów i białek a niska koncentracja substancji antyżywieniowych przyczynia się do jej smakowitości i strawności.

Sprawdź naszą serię filmów o użytkach zielonych

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami lub przejdź do sklepu!