mieszanka kośno pastwiskowa

Mieszanka kośno-pastwiskowa Top Nordycka

Trwała, odporna, wydajna

Dlaczego warto zasiać mieszankę Top Nordycka?

mieszanka kośno pastwiskowa

Mieszanka kośno-pastwiskowa Top Nordycka, bardzo dobrze znosi okresowe niedobory wody, a także przydeptywanie i przegryzanie oraz niskie temperatury. Może być stosowana we wszystkich rejonach Polski, szczególnie wyróżnia się w północno – wschodniej części kraju oraz na stanowiskach słabych i podgórskich ze względu na zawartość trwałych i odpornych gatunków roślin w mieszance. 70% traw wysokich gwarantuje bardzo wysokie plony masy zielonej, natomiast 30% kostrzewy czerwonej, uzupełnia dolną warstwę darni co ogranicza przesuszanie i podnosi tym samym odporność na suszę. Zastosowana w składzie tymotka łąkowa zapewnia smakowitość zielonki przez co zwierzęta bardzo chętnie ją pobierają. Jest to mieszanka wieloletnia, która mimo zmieniających się warunków pogodowych przyniesie stabilny plon przy umiarkowanym nawożeniu azotowym. W dwóch słowach: Mocarny Wiking!

Chcesz kupić mieszankę Top Nordycka?

Skład mieszanki Top Nordycka kośno pastwiskowa

Gatunek

Skład %

Festulolium typ kostrzewa

Festulolium (fescue type)

50

Kostrzewa czerwona

Festuca rubra

30

Tymotka łąkowa

Phleum pratense

20

Mieszanka kośno pastwiskowa Top Nordycka - charakterystyka

Przeznaczenie: Kośno-pastwiskowe
Użytkowanie: 3-5 lat (wieloletnie)
Norma wysiewu: 40 kg/ha

  • Trawa kośno pastwiskowa (mieszanka traw), dzięki której możesz cieszyć się wysokim plonem!

Cechy roślin wchodzących w skład mieszanki Top Nordycka

Festulolium typ kostrzewa

Posiada dominujące cechy kostrzewy trzcinowej z dodatkowymi zaletami życic. Festololium typ kostrzewa w mieszance zwiększa tolerancję na stres klimatyczny dzięki głębokim korzeniom, zwiększa potencjał plonu i jakość paszy oraz dodaje silnie ulistniony i strawny odrost.

Kostrzewa czerwona

Charakteryzuje się silnym systemem korzeniowym oraz niskimi wymaganiami glebowymi i wodnymi. Jest mało wymagająca i dobrze się rozrasta oraz dobrze znosi niskie temperatury.

Tymotka łąkowa

Jest trawą o bardzo wysokich walorach pokarmowych i smakowych. Może być stosowana na łąki i pastwiska. Nie wymaga żyznej gleby i jest odporna na mrozy. Dobrze znosi spasanie.

Sprawdź naszą serię filmów o użytkach zielonych

Chcesz kupić nasiona? Skontaktuj się z nami lub przejdź do sklepu!