Anovi najlepszą odmianą o najwyższej efektywności

Anovi najlepszą odmianą o najwyższej efektywności ekonomicznej.

  1. Druga najwyżej plonująca odmiana na ziarno spośród 42 odmian w grupie wczesnej!
  2. Trzecia odmiana pod względem najniższej wilgotności na 42 odmiany!

Zobacz o ile wyżej plonowała Anovi w stosunku do odmian wzorcowych w badaniach COBORU/PZPK 2019:

Marianowo: Anovi + 670 kg w stosunku do wzorca
Kościelna Wieś: Anovi + 1400 kg więcej
Przecław: Anovi + 430 kg więcej
Radostowo: Anovi + 120 kg więcej
Rychliki: Anovi + 750 kg więcej
Smolice: Anovi aż o 980 kg powyżej wzorca

Najwyższy wynik zanotowano w Smolicach gdzie Anovi zebrano ponad 15 ton suchego ziarna, a większość odmian plonowała średnio o tonę niżej (konkretnie to mniej o 980 kg/ha). Wynik Anovi w Smolicach- 1527 kg/ha suchego ziarna pokazuje ogromne możliwości plonotwórcze Anovi.

Najniższe plony zanotowano w Kościelnej Wsi k. Kalisza – średnie plony 6,4 t/ha. W tej Stacji, przy totalnym braku opadów, ANOVI również była najwyżej plonującą odmianą. Plon ANOVI był półtorej tony wyższy od plonu odmian wzorcowych! Jest więc również doskonałą odmianą na słabe stanowiska. Mało tego, ANOVI miała również najniższą wilgotność podczas zbiorów spośród wszystkich 42 odmian.

Podsumowując Anovi odmianą z najwyższym plonem i najniższą wilgotnością! Na najlepszych polach – plon 980 kg więcej. Na najgorszych polach – plon 1400 kg więcej. Wniosek – Anovi nadaje się zarówno na najlepsze jak i na najsłabsze pola.

ANOVI okazała się również jedną z najsuchszych podczas zbiorów – jest trzecią odmianą pod względem najniższej wilgotności na 42 odmiany. Średnia wilgotność ziarna podczas zbiorów 42 ocenianych odmian – 25,5 % a Anovi miała 23,6%.

Tutaj przeczytasz więcej o wynikach Anovi.